Bizi arayın Telefon : 0312 472 13 23 | 0533 332 16 02

Video Wall


Videowall Nedir ?


Video Wall nedir sorusunun cevabını makalemizde herkesin anlayacağı sadelikte anlatmaya çalışacağız. Videowall herkesin gün içerisinde haber bültenlerinde sürekli gördüğü, fakat detayını bilmediği bir teknoloji. Bu yazımız ile Videowall nedir sorusunun cevabını bulacağız. Videowall, birden çok büyük ekranın yan yana veya alt alta konumladırılırak dizilmesiyle oluşturulan, yüksek çözünürlük ve görüntü kalitesi sunan ekranların birleşimiyle oluşan ekran ünitesidir. Birden çok kaynaktan gelen görüntülerin, birden çok ekranın birleşiminden oluşan tek bir dev ekranda değişik senaryolarda oynatılmasına imkan verir.
Videowall sisteminde kullanılacak ekranların normal monitör ve televizyonlardan farkı, kullanılan monitörlerin çerçeve kalınlığı 2mm, 3,5mm gibi yok denilebilecek kadar ince olmasıdır. 2mm bezel çerçeveye sahip monitörler ile oluşturulabilecek Video Wall ekranda birleşim yerlerindeki oluşacak çizgi 4mm olacağı için yarım cm' den daha ince bir çizgiye sahip olacaktır. Bu sayede birçok monitörün yan yana ve alt alta dizerek oluşturulduğu dev ekranda daha geniş izleme alanı mevcuttur.Ayrıca Videowall için kullanılacak monitörler endüstriyel monitör serisinden olduğu için 7/24 çalışabilecek dayanıklılık ve teknolojiye sahiptir.


VideoWall ürünleri genellikle fuarlar, hastaneler, oteller, alışveriş merkezleri, stadyumlar, havaalanları,
kontrol odaları, güvenlik izeleme odaları, haber stüdyoları ve kamuya açık büyük alanlar gösterilebilir. Ürünler parlaklık oranlarının çeşitliliğine göre dış mekan ya da iç mekanda kullanılabilir.


Birden çok monitörün değişik adetlerde ve şekillerinde konumlandırılmasıyla oluşturulan videowalller, özellikle reklam ve tanıtım olmak üzere çok geniş kullanım alanlarına sahiptir. Videowall monitörlerinin 2x2, 2x3, 3x3 ve 4x4 en çok tercih edilen kombinasyonlarıdır. Monitörlerin çeşitli sayılarda alt alta ya da yanyana dizilmesi ile oluşturulabileceği gibi, çağraz ya da asimetrik dizilimi ile de göz alıcı ve dikkat çekici tasarımda videowall yapmak mümkündür.Videowall oluşturmada kullanılabilecek monitörler 47 inç, 49 inç, 55 inç ve 65 inç boyutlarında olabileceği gibi, LED ve OLED olarak da bulmak mümkün. Ürünün kullanılacağı alanın ışık durumuna göre 450 nits ile 1500 nits arasında değişen parlaklık oranlarına sahiptir. Videowall sistemi ağ üzerinden uzak bir noktadan da kontrol ve işletme imkanına sahiptir.

videowall, video wall, videowall nedir, video wall nedir, lg videowall, lg video wall, videowall fiyatı, ankara videowall, videowall fiyat, videowall yapımı, videowall firmaları, videowall ankara, 55 inç videowall, 49 inç videowall, 2x2 videowall, 3x3 videowall, 2x3 videowall, 4x4 videowall, video wall yapan firmalar, videowall teklifi, videowall kiralama, video wall kiralama, digital signage, lg digital signage, lg tek ekran, lg büyük ekran, samsung videowall, nec videowall, sony videowall, Ankara' da videowall, ankarada videowall, videowall ankara, ankara videowall yapan firma, ankarada videowall yapan firma, ankara videowall satan firmalar, ankarada video wall satan firmalar,